Soud se začal zabývat podezřelými obchody s akciemi Setuzy

Městský soud v Praze se dnes začne zabývat případem uprchlého podnikatele Tomáše Pitra. Podle žalobců připravil firmu Agrocredit, která má vazbu na ústeckou potravinářskou společnost Setuza, o téměř tři čtvrtě milionu korun. Čelí tak žalobě z porušování povinnosti při správě cizího majetku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tomáš Pitr | Foto: Archiv ČRo

Podle mluvčí městského soudu v Praze Martiny Lhotákové mu hrozí až osm let vězení. "Jako člen představenstva společnosti Agrocredit dle obžaloby spolu s dalším obžalovaným, Michalem Zouharem, vyvedli z Agrocreditu hodnotný majetek v podobě akcií Setuzy a Milo Surováren a způsobili tak společnosti Agrocredit škodu přes 700 milionů korun. Hlavní líčení bude vedeno jako řízení proti uprchlému, tedy bez přítomnosti Tomáše Pitra," uvedla Lhotáková.

Pitr se podle žalobců dopustil trestného činu porušování povinnosti při správě cizího majetku, Zouhar mu podle spisu pomohl. Oběma hrozí až osm let vězení.

Pitr byl v roce 2006 pravomocně odsouzen k pětiletému trestu vězení za daňové delikty z roku 1994. Ústavní soud nyní odmítl Pitrovu stížnost proti verdiktu. Do vězení podnikatel nenastoupil a od roku 2007 se podle všeho skrývá v zahraničí. Je na něho vydán tuzemský, evropský a mezinárodní zatykač. Podle některých informací se však často pohybuje zcela volně po území České republiky, údajně byl dokonce několikrát viděn v restauraci v Jesenici u Prahy, kde má dům.

Petr Kořínek, Alena Adámková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme