Soud se znovu zabývá smrtí Terezky Čermákové

Před kladenským okresním soudem znovu stanula Helena Čermáková, která čelí obvinění, že před rokem zavinila smrt své pětileté dcery Terezky. Soud jí už v březnu vyměřil tříletý trest odnětí svobody, odvolací soud ale rozsudek zrušil a nařídil nové líčení.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

soud | Foto: Nejvyšší soud

Senát okresního soudu vyslechl tři svědky - bývalého přítele Heleny Čermákové a znalce z oboru psychologie a toxikologie. Ti měli objasnit zejména množství alkoholu v krvi malé Terezky, které bylo před její smrtí až na úrovni 3,2 promile. Odborníci ale nebyli schopni zodpovědět, kolik alkoholu měla v krvi samotná Helena Čermáková a nakolik byly sníženy její ovládací a rozpoznávací schopnosti. Znalci proto do konce června provedou příslušné studie. Jejich závěry pak přednesou 18. července, kdy bude líčení pokračovat.

Čermáková přiznala, že loni v červnu svou dceru ve spánku zalehla. Malá Terezka byla těsně před smrtí ve stavu patologické opilosti a matka jí neposkytla žádnou pomoc. Tělo mrtvého dítěte pak ukryla a zapálila v nedalekém lesoparku.

Ladislav Pavlík, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme