Soud: Šéf policejních odborů podváděl

Šéf policejních odborů Martin Jansa se dopustil podvodu a také poškozování cizích práv. Rozhodl o tom Městský soud pro Prahu 5. Jansovi za to vyměřil jedenáctiměsíční podmínečný trest, s odkladem na tři roky. Podle rozsudku měl Jansa sám sobě podvodně podepsat zvýšení platu, a to bez stovky o 6 tisíc korun měsíčně. Dohromady tak dostal vyplaceno nejméně 159 300 korun. Podmínku dostala i Jansova bývalá sekretářka.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

obžalovaní před soudem | Foto: Marek Janáč

Sekretářce zase šéf policejních odborů Jansa pomohl získat pokoj na služební ubytovně, i když u policie už nepracovala. K soudu dnes Jansa nepřišel. Jeho advokát Zbyněk Čermák se proti rozsudku na místě odvolal. Proč, to říct nechtěl. "K důvodům odvolání se nebudu vyjadřovat, počkám na písemné vyhotovení rozsudku. V každém případě jsme se dovolali, protože s tím rozhodnutím nesouhlasíme."

Moc mluvit nechtěl ani poručík Jasna. Peníze už vrátil. Tím, jak odvolání dopadne, si prý vůbec není jist. "Já už nejsem přesvědčen o ničem, ale zavolejte advokátovi, on vám to vysvětlí. Já k tomu víc mluvit nebudu."

Policejní prezídium kauzu předáka svých odborů komentovat nechtělo. Podobně i odborová centrála. Mluvčí konfederace Jana Kašparová jen zdůraznila: S jejich hospodařením nemáme nic společného. "Nás to mrzí, počkáme si až na konečné rozhodnutí."

Podle dostupných informací se šéf policejních odborů Jansa trestně stíhán ještě v další kauze, která údajně také souvisí s jeho prací v odborech.

Markéta Kaclová, Vít Dvořák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme