Soud snížil řidiči trest za smrt záchranáře

Krajský soud v Ostravě zmírnil v odvolacím řízení trest pro řidiče, který před třemi lety v opilosti naboural do sanitky rychlé záchranné služby. Dušan Bachorek si tak odsedí ve vězení 26 měsíců. Při nehodě zahynul pětadvacetiletý záchranář, další dva zdravotníci byli těžce zraněni.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

záchranka | Foto: Jan Rosenauer

Okresní soud Bachorka loni v říjnu poslal do vězení na dva a půl roku. Krajský soud trest snížil na 26 měsíců, protože část viny přesunul na záchranáře. Podle soudce nemusel zemřít kdyby se v sanice připoutal bezpečnostním pásem.

Rozhodnutí soudu zaskočil matku záchranáře Věru Martínkovou. Je přesvědčena, že obžalovaný i přes mírnější trest podá dovolání k Nejvyššímu soudu. "Budou se to snažit protahovat za každou cenu. jelikož obžalovanému je každý měsíc dobrý pro to, aby nemusel do basy. Je mi akorát líto, že ten jeho kriminál budu platit ze svých daní," řekla. Bachorkův právní zástupce naznačil, že se na Nejvyšší soud opravdu obrátí.

Sanitka převážela tříleté vážně nemocné dítě. Obžalovaný jel nepřiměřenou rychlostí a navíc měl autorádio puštěné tak nahlas, že vůbec neslyšel výstražnou signalizaci. Rozbor krve prokázal v Bachorkově krvi minimálně 1,58 promile alkoholu. Kromě odnětí svobody mu okresní soud na šest let zakázal řídit auto.

Andrea Čánová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme