Soud udělil Bártovi podmíněný trest, Škárka má jít na 3 roky do vězení

Soud vynesl rozsudek v kauze korupce ve straně Věci veřejné. Dosavadnímu šéfovi poslaneckého klubu strany Vítu Bártovi udělil za uplácení bývalých stranických kolegů osmnáctiměsíční podmínku. Poslance Jaroslava Škárku, který Bártu z uplácení obvinil, poslal na tři roky do vězení za podvod. Zakázal mu také na 10 let vykonávat funkci poslance. Bárta i Škárka se na místě odvolali, státní zástupkyně si ponechala lhůtu na odvolání.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vít Bárta u soudu | Zdroj: ČTK

Škárkovi v očích soudu uškodilo, že předložil jako důkaz falešné nahrávky, které vznikly mnohem dříve, než uváděl. Také neprojevil žádnou lítost nad svým jednáním a jednal prý tak, aby Víta Bártu poškodil.

Bárta vyvázl jen s podmínkou, protože soudce ocenil, že se neformální šéf VV k rozdávání peněz přiznal a že jeho výpověď byla "v podstatných rysech" pravdivá. Bárta se prý stal "obětí provokace" svých bývalých kolegů, kteří cíleně pracovali na tom, aby ho zdiskreditovali.

Měli by odejít z politiky, reagují politici na odsouzení Bárty a Škárky

Číst článek

Vít Bárta po vynesení rozsudku řekl, že pozastaví členství ve Věcech veřejných a rezignuje na post šéfa poslaneckého klubu strany. Jaroslav Škárka bude řešit, jestli se vzdá poslaneckého mandátu, až po pravomocném rozsudku. Trvá na své nevině, soud podle něj trestá nahlášení úplatku.

Z vynesení rozsudku jsme přinášeli online reportáž. Připomenout si, jací čeští politici byli kdy obviněni z trestných činů, můžete v naší aplikaci.

Plné znění rozsudku nad Jaroslavem Škárkou a Vítem Bártou

Číst článek

Advokát: Rozsudek se dal čekat, případ VV se ale vůbec neměl dostat k soudu

Číst článek


ČRo 1 - Radiožurnál, Mirko Kašpar Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme