Soud udělil pěstounům za týrání dívky podmínku

Za týraní šestileté holčičky z Hostivic padl dnes dvouletý podmíněný trest. Od Okresního soudu pro Prahu západ s ním odešli pěstouni dívky, kterými jsou babička s přítelem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Soudy, jednací síň (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek

Dívka musela podle obžaloby chodit bosá po rozžhavených uhlících nebo po sněhu. Kvůli vážným poraněným jí hrozila amputace nohou, kterou ale nakonec podstoupit nemusela.

Pěstounům hrozil až osmiletý trest vězení. Soudkyně však při odůvodňování rozsudku řekla, že neměla dostatek přímých důkazů k tomu, aby udělila vyšší trest.

Pěstouni společně se svými obhájci se s trestem nesmířili a ponechali si lhůtu na odvolání. „Nejde o výši, ale jde o vinu. My jsme navrhli zproštění,“ uvedl jeden z obhájců Zdeněk Koschin. Rozsudek tak zatím není pravomocný.

Soud každopádně muže a ženu uznal vinnými i proto, že dívka trpěla syndromem týraného dítěte. Babička s přítelem se k ní chovali hůře než k ostatním dětem; nechodili s ní k lékaři a nenaučili jí ani základní hygieně.

Dívka je už rok v dětském zařízení Klokánek v Hostivici a daří se jí podstatně lépe, uvedla jedna z tamních vychovatelek Romana Lorencová. Dodala ale, že si dívka chování pěstounů bude ještě hodně dlouho pamatovat.

„Má v podstatě do dneška vidět šrámy na obličeji, má jizvu na spodním rtu. I když je jí věnována maximální péče, tety se jí maximálně věnují citově i po všech jiných stránkách, tak ještě do dnešní doby šrámy na dušičce určitě má,“ řekla vychovatelka.

Pavel Pavlas, mta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme