Soud udělil v rumové aféře pouze podmínečné tresty

V takzvané rumové aféře padly opět pouze podmínky. Šest obžalovaných dostalo tresty od 18 měsíců do tří let podmíněně, jeden odešel úplně bez trestu. Krajský soud v Hradci Králové tak rozhodl v obnoveném líčení. V kauze staré 13 let obchodníci s alkoholem podle obžaloby připravili státní pokladnu o téměř 60 miliónů korun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

soudní síň | Foto: Nejvyšší soud

Rozhodnutí Krajského soudu v Hradci Králové uložit za miliónové daňové úniky jen podmínečné tresty se nelíbí státnímu zástupci Karlu Bužgovi. "Je pravdou, že tresty, které soud vyměřil obžalovaným, nejsou v souladu s naším návrhem. Počkáme si na písemně zpracovaný rozsudek a zvážíme, zda podáme odvolání v této věci," řekl žalobce.

Vyhlášení rozsudku v takzvané rumové aféře se dnes zúčastnil pouze jediný ze sedmi odsouzených, a to Štefan Kušnír. Ten naopak se svým, i když jen podmínečným trestem nesouhlasí vůbec. "Dostal jsem podmínku za to, že jsem byl někde zaměstnán. To znamená, že jestliže někde budete zaměstnaný, někdo něco udělá, za to máte nést trest. Pak nechápu, že Ostrava mě zprostila rozsudku a tady mi to napařili. Budu se odvolávat," doplnil.

Jiří Máslo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme