Soud uložil mimořádné tresty za brutální vraždu mladé dívky z Bíliny

O ceně lidského života budou ve vězení řadu let přemýšlet tři mladíci z Bíliny na Teplicku. Ti koncem ledna z rozmaru zavraždili teprve sedmnáctiletou místní dívku. Za zvlášť brutální vraždu jim ústecký krajský soud uložil výjimečné tresty.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Obžalovaní z vraždy Kamily Čentákové z Bíliny | Zdroj: ČTK

Jakub Procházka, hlavní aktér zábavy, jak vraždu dívky označil, dostal výjimečný trest dvacet let a ochrannou ústavní sexuologickou léčbu. Soudní znalci totiž zjistili, že trpí sexuální deviací s poruchou osobnosti. Prognóza na jeho nápravu je nepříznivá a jeho pobyt na svobodě je podle odborníků pro společnost nebezpečný. Další dva mladíci stráví za mřížemi dvacet a osmnáct let.

Studentku pražské střední průmyslové školy Kamilu Čentákovou vylákali mladíci před dům jejích rodičů, tam ji strhli na zem a nejméně osmi ranami kladivem do hlavy ji omráčili. Poté tělo dívky odtáhli ke garážím, kde ji její bývalý přítel Jakub Procházka jedenáctkrát bodl nožem do hrudníku a krku.

Jan Svoboda, obhájce Procházky, který stráví ve vězení dvacet let, s výší trestu nesouhlasí. "Uložený trest je s ohledem na duševní stav pana Procházky nepřiměřeně přísný a i zařazení do nápravně výchovného ústavu s nejpřísnějším režimem neodpovídá jeho typu," vyjádřil se Svoboda.

Rozsudek si vyslechla také matka zavražděné dívky Hana Čentáková: "Já jsem spokojená. Já mám pocit, že když už nedostali více, tak alespoň tento trest."

Rozsudek není pravomocný. Všichni tři se proti výši trestu odvolali. Případem se tedy bude zabývat Vrchní soud v Praze.

Ivana Solničková, Marie Matúšů Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme