Soud uložil představitelům H-Systemu devět a osm let vězení

Bývalí vrcholní představitelé vytunelované společnosti H-System stáli znovu před soudem. Nad třemi spolupracovníky Petra Smetky obžalované z miliardového podvodu dnes vynesl Městský soud v Praze rozsudek, celý případ tím ale nekončí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jaroslav Eliáš

Jaroslav Eliáš | Zdroj: ČTK

Jaroslav Vítek a Jaroslav Eliáš mají jít podle dnešního verdiktu na devět let do vězení. Poslední z trojce souzených, Ladislav Tůma, odešel soudu s trestem o rok nižším.

Obžalovaným soud dále zakázal na deset let podnikat v oboru a poškozeným musí také nahradit škodu. Poškozených je více než tisíc a obžalovaní je měli podle soudu připravit o miliardu korun.

Ani dnešní rozsudek ale není pravomocný. Eliáš a Vítek se proti němu na místě odvolali a případ tak půjde zpět k pražskému vrchnímu soudu, který už jednou obžalobu vrátil k novému projednání.

H-System sliboval v 90. letech výstavbu levných bytů a rodinných domů v okolí Prahy. Po reklamní kampani společnost uzavřela smlouvy se stovkami zájemců, stihla ale dokončit jen 34 rodinných domů a na podzim 1997 zkrachovala. Za šéfa celého projektu soud označil Petra Smetku, který už byl pravomocně odsouzen k 12 letům vězení.

Kauze H-System jsme se věnovali v poledních Ozvěnách dne. Záznam pořadu si můžete poslechnout v RÁDIU NA PŘÁNÍ.

Přečtěte si také:
Vrchní soud potvrdil 12 let po zakladatele H-Systemu
Vrchní soud se začal zabývat případem H-System
Soud posílá zakladatele H-Systemu na 12 let do vězení
Šéfové bývalého H-Systému se stali adresáty bomb

Zbyněk Zykmund Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme