Soud uložil Vladimíru Železnému podmínku za krácení daní

S podmínkou dnes odešel od pražského městského soudu europoslanec a bývalý ředitel televize Nova Vladimír Železný. Dvouletý podmíněný trest se čtyřletým odkladem a zároveň peněžitý trest pět milionů korun dostal za krácení daní. Druhý obviněný, galerista George Novotný, který je souzen v nepřítomnosti, dostal podmínku ve stejné výši.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vladimír Železný | Zdroj: ČTK

Oba se měli dopustit daňových úniků za bezmála 7 milionů korun při dovozu obrazů z ciziny. Zatímco europoslanec od počátku vyšetřování tvrdí, že je nevinen, Novotný už před několika lety vypověděl, že se s Železným dopředu domluvili na tom, jak při dovozu uměleckých děl obejdou celní předpisy. Někdejší šéf televize Nova ale říká, že obrazy kupoval v cizině Novotný a on je nabyl až v Česku.

Obhájce Železného Josef Monsport přitom očekával osvobozující rozsudek. I vzhledem k tomu, že galerista George Novotný si ve výpovědi - podle advokáta Monsporta - několikrát protiřečil.

Vladimír Železný se proti rozsudku ihned odvolal, obhájce galeristy Novotného si ponechal lhůtu na rozmyšlenou. Státní zástupkyně Dagmar Máchová s verdiktem o trestu souhlasí. Odpovídá podle ní skutečnostem, které jsou ve spisu. "My v podstatě s rozsudkem souhlasíme, bylo to podle našeho návrhu. Jinak pokud jde o další kroky, tak po písemném vyhotovení (rozsudku)."

Stanislav Vintr, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme