Soud v kauze údajného uplácení uvnitř VV znovu vyslechne Kočí

U Obvodního soudu pro Prahu 5 pokračuje jednání v kauze údajného uplácení uvnitř Věcí veřejných. Před soud dnes jako svědci znovu zamíří Kristýna Kočí a plzeňský politik ODS Roman Jurečko. Soud také posoudí další nahrávky, které se v případu objevily.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Šéf poslanců Věcí veřejných Vít Bárta přichází 4. dubna k soudu | Foto: Filip Jandourek

Předseda poslaneckého klubu věcí veřejných Vít Bárta měl podle obžaloby loni v březnu uplatit poslance Jaroslava Škárku a poslankyni Kristýnu Kočí. Škárka je naopak obžalovaný z přijetí úplatku.

Poslankyně a bývalá členka Věcí veřejných Kristýna Kočí dnes vystoupí v roli svědkyně už podruhé. Po ní přijde svědčit i politik ODS Roman Jurečko.

Poslanec Jaroslav Škárka, který je obžalovaný z přijetí úplatku, by měl dnes soudu říct, jestli bude chtít páteční jednání soudu kvůli možnému překvalifikování z přijetí úplatku na podvod kvůli vylákání peněz za účelem diskreditace odročit.

Škárkovi by nově hrozilo až pět let vězení. Pokud by k překvalifikování došlo, Škárkův obhájce by dnes nejspíš požádal o odročení jednání. Rozsudek by tak tento týden určitě nepadl.

Soud začíná v 8.30 a také dnes ho můžete sledovat na našem webu v online reportáži.

Václava Marešová, bre Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme