Soud v kauze železničního neštěstí ve Studénce se oddaluje

Nečekaný vývoj má kauza Studénka. Začátek procesu, který má objasnit tragické železniční neštěstí, se oddaluje. Trestní senát v Novém Jičíně dnes požádal, aby Vrchní soud jednoznačně určil komu tento ostře sledovaný případ vlastně patří.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

nehoda vlaku | Foto: Drážní inspekce

V srpnu roku 2008 spadla ve Studénce mostní konstrukce do kolejiště. Do trosek pak narazil mezinárodní rychlík. Zemřelo osm lidí, desítky dalších se zranily.

Desítka lidí převážně ze stavebních firem nyní čelí žalobě z obecného ohrožení. Při stavbě měli udělat řadu chyb a zanedbali správný postup. Nehodou mohli ale obžalovaní spáchat daleko vážnější trestný čin s přísnější sazbou. A v tom případě by to už nemohl řešit novojičínský soud, ale soud krajský.

„To znamená teoreticky by v jednání uvedené v obžalobě mohla být spatřována přísnější právní kvalifikace. Proto věc byla postoupena k rozhodnutí k Vrchnímu soudu v Olomouci,“ řekl Radiožurnálu soudce Jaromír Pšenica.

Začátek procesu, na který netrpělivě čekají příbuzní obětí i cestující z vlaku, se tím oddaluje.

Andrea Brtníková, Katka Brezovská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme