Soud v Mělníku odročil případ muže, který napadl kladivem spolubydlící

U soudu v Mělníku stanul muž, který vloni napadl kladivem na místní ubytovně sedm spolubydlících. Pět z nich skončilo s těžkými poraněními hlavy v nemocnicích v Praze a Liberci. Útočník je obžalován z ublížení na zdraví pod vlivem návykové látky, hrozí mu až osm let za mřížemi. Líčení je odročeno na začátek října, kdy by měl soud vynést rozsudek.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Soudní kladívko | Foto: FBI

Před mělnickým soudem i dnes vystoupili znalci z oboru lékařství a psychiatrie, kteří potvrdili nepříčetnost obžalovaného v době útoku.

„Jednalo se o stav, který je vyvolán návykem na drogy,“ řekla státní zástupkyně Zlata Kuglerová. Podle ní skončila většina z napadených v pracovní neschopnosti.

Soud se také zabýval úmrtím jedné z obětí brutálního útoku. „Byla vyžádána lékařská zpráva. Nemělo to souvislost s útokem,“ doplnila Zlata Kuglerová.

Kromě soudních znalců před soudem dnes vypovídal jeden z napadených. Soud také uvažuje nad detenčním léčením obžalovaného. O něm se ale podle státní zástupkyně bude rozhodovat až po případném vykonání trestu.

Jana Huzilová, Jan Piroch Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme