Ubodal tříletou dceru a napadl i syna. Za vraždu a pokus dostal muž z Uherskohradišťska 26 let vězení

Krajský soud ve Zlíně ve čtvrtek uložil 29letému muži z Uherskohradišťska výjimečný trest 26 let vězení za vraždu tříleté dcery a pokus o zavraždění pětiletého syna. Tragédie se stala loni v září ve Starém Městě, otci dětí hrozilo 15 až 20 let vězení, případně výjimečný trest. Muž se k činu doznal, své jednání označil za zkrat pod vlivem alkoholu a prášků. Žalobce pro obžalovaného navrhoval doživotní trest.

Zlín (Aktualizováno: 13:32 25. 10. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vražda (ilustrační foto) | Foto: Honza Ptáček | Zdroj: Český rozhlas

Muž napadl děti ve svém bytě 28. září odpoledne. Děvče podle státního zástupce Martina Malůše donutil, aby si lehlo na podlahu a postupně mu dvěma noži zasadil nejméně 18 bodnořezných ran do hrudi, břicha a zad. Dvě z nich zasáhly srdce. Způsobeným zraněním dívka na místě podlehla.

Poté obžalovaný napadl i svého syna, a to keramickým nožem, který se mu však zlomil, a také sekáčkem. Chlapec utrpěl několik řezných ran, které ho neohrozily na životě. Následně se otec dětí neúspěšně pokusil o sebevraždu, když spolykal hypnotika.

Stačilo video z kamery a záznam srdečního tepu. V USA s pomocí fitness náramku odhalili vraha

Číst článek

Obžalovaný ve čtvrtek u soudu řekl, že si uvědomuje, co způsobil. „Je to strašné. Nikdy si to neodpustím, je mi to strašně líto. Je mi líto celé rodiny,“ uvedl.

Motivem útoku byl podle obžaloby hrozící rozpad mužova manželství. Jeho žena si našla nového přítele, s manželem, který ji několikrát fyzicky napadl, se chtěla rozvést. Mimomanželský poměr však udržoval nějaký čas také obžalovaný.

Podle obžaloby má otec dětí patologicky strukturovanou osobnost v podobě narcistické poruchy, což u soudu potvrdili také znalci z oboru psychiatrie a psychologie. Podle klinického psychologa Michala Perničky trpí egocentrickými rysy, přecitlivělostí a snaží se prosazovat vlastní potřeby. Útok na děti považuje znalec za impulzivní reakci obžalovaného. Trest odnětí svobody by však podle něj měl muž zvládnout.

Po tragédii útočníka transportoval vrtulník do olomoucké fakultní nemocnice. Nemocnice ho přijala ve vážném stavu a v bezvědomí. Na začátku loňského října rozhodl soud o jeho vzetí do vazby. Před zahájením hlavního líčení se muž ve vazbě neúspěšně pokusil oběsit.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme