Soud vydá Slováka ke stíhání v zahraničí

Královéhradecký krajský soud se rozhodl vydat slovenského občana Lubomíra Chocholáka k trestnímu stíhání v zahraničí. O jeho vydání požádaly dva státy. Američané ho podezřívají, že ve druhé polovině devadesátých let organizoval ve Spojených státech nelegální zaměstnávání lidí především z východní Evropy. Slovenská policie ho chce stíhat za loňské vykradení restaurace v Humenném.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

soudní síň

O tom, kam bude případně Chocholák vydán, rozhodne český ministr spravedlnosti Jaroslav Bureš. Proti vydání do Spojených států Chocholák podal stížnost, s deportací na Slovensko souhlasí.

Podle Chocholákova advokáta nebyly splněny podmínky pro vydání jeho klienta. Naopak státní zástupce Vladimír Prokop je s výrokem soudu spokojen. "Byly splněny podmínky pro to, aby byl vydán jak do Spojených států, tak do Slovenské republiky. Za hlavní trestnou činnost justiční rgány Spojených států považují celou škálu jednání, která podle federálního zákonodárství USA jsou trestná. Především nepovolená práce pracovníků, kteří na falešná potvrzení imigračních úřadů USA pracovali, a neodvádění daní ze značných zisků, které z této práce pan Chocholák měl."

Přehrát

00:00 / 00:00

Vladimír Prokop je s výrokem soudu spokojen

Markéta Kaclová, Petr Doležel, Jiří Máslo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme