Soud vyměřil přítelkyni Grossových pětiletý trest

S pětiletým trestem vězení odešla od soudu podnikatelka Libuše Barková, přítelkyně rodiny expremiéra Stanislava Grosse. Městský soud v Praze ji poslal za mříže za dvojnásobný pojistný podvod.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Libuše Barková

Libuše Barková | Zdroj: ČTK

Barková se podvodu měla dopustit tím, že na základě nepravdivých údajů měla z pojišťovny Kooperativa vylákat na osm miliónů korun. Tvrdila totiž, že v roce 2001 její domy na Strakonicku poničila vichřice, o rok později povodeň. Podle svědků i znaleckého posudku ale její domy živly nepoškodily.

Barková se hájila tím, že sama na místě nebyla. Řídila se instrukcemi svého otce, který už nežije. Ten byl také v kontaktu s lidmi z pojišťovny. Její obhájce žádal ještě další znalecké posudky. Soud je ale odmítl jako nadbytečné. Advokát Libuše Barkové se na místě odvolal.

Libuše Barková je přesvědčena, že se stala obětí spiknutí. Má za ním stát někdejší šéf BIS Jiří Růžek, který musel úřad opustit v době, kdy byl Stanislav Gross ministrem vnitra. Růžek teď působí v Kooperativě a podepsal trestní oznámení na Barkovou. Navíc se angažuje v KDU-ČSL, která letos Grosse tlačila k odchodu z funkce premiéra. Růžek tuto spojitost odmítá - Kooperativa podle něj podezřelou pojistku prověřovala už před jeho příchodem.

Pavla Dluhoschová, Vilém Janouš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme