Soud vynesl tresty za vraždu ostravského podnikatele

Za vraždu ostravského podnikatele půjdou dva mladíci do vězení, třetí dostal podmínku. Takový verdikt vynesl Krajský soud v Ostravě. Nejpřísnější trest vyměřil Tomáši Migalovi - 13 a půl roku. Jeho mladistvý komplic, kterému v době spáchání vraždy bylo sedmnáct let, a jeho osobní údaje nesmí být zveřejněny, má za mřížemi strávit sedm a půl roku. Ke své oběti přistupovali velmi drasticky - škrtili ji, kopali a nakonec ubili větví. Motiv není příliš jasný - soudkyně nevyloučila vyřizování účtů za podvody v multilevelové firmě.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tomáš Migala (vlevo)

Tomáš Migala (vlevo) | Foto: Dan Krzywoň

Zavražděný podnikatel Radim Lukáš skonal v odlehlém lesíku za Starou Vsí nad Ondřejnicí. Předtím si na něj trojice mladíků počkala v garážích - jeden hlídal před domem a hlásil, když oběť vyšla. Dva komplicové ho přepadli v garážích, zmlátili a naložili do kufru jeho BMW. Číšník Petr Beránek popadl jeho peněženku a utekl. Autem i s podnikatelem odjeli jen dva mladíci, a ti půjdou do vězení za vraždu.

Oba studovali střední školu na ochranu osob a majetku. Tomáš Migala se svým spolužákům chlubil, že jeho otec je vůdčí postavou podsvětí a je hodně bohatý. Například tvrdil, že na diskotéky létá vrtulníkem a když mu sluhové namíchají špatné drogy, zastřelí je.

Podle státního zástupce Jaroslava Kandráče se mu chtěl mladší chlapec vyrovnat. "Mladistvý byl jednoznačně pod vlivem svého staršího komplice. Dnešní mladí lidé obdivují úspěšné a bohaté lidi, chtějí se jim velmi rychle vyrovnat, dostihnout je, a to mohlo být jedním z důvodů, proč jednal tak, jak jednal."

Podle psychologů je Tomáš Migala, který dostal nejvyšší trest, citově plochý a je rád dominantní. Hodinu po zavraždění mladého podnikatele volal své přítelkyni, aby si domluvil rande.

Marika Táborská, Andrea Brtníková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme