Soud vynesl tresty za vydírání reportéra Hynka

Tresty v rozmezí šesti až sedmi let odnětí svobody vyměřil Krajský soud v Praze třem mužům za vydírání reportéra České televize Jiřího Hynka. Skupina v čele s podnikatelem Stanislavem Ohemem podle soudu Hynkovi vyhrožovala fyzickým napadením za jeho reportáže o podezřelé činnosti jejich firmy.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Stanislav Ohem

Stanislav Ohem | Zdroj: ČTK

Hynek v roce 2003 v pořadu Fakta uvedl, že společnost Fytoz dovážela z Ruska padělky hnojiv. Podnikatelé podle Hynka nakoupili chemickou látku, kterou po přelepení štítku na obalu vydávali za americký přípravek Command. Měli ho prodávat pětkrát dráž, než kolik chemikálie běžně stojí.

Reportér podle své výpovědi začal dostávat po odvysílání pořadu výhrůžné zprávy. Hynek dal policii souhlas s odposlechem svého telefonu. Krátce na to mu kriminalisté sdělili, že jeho živost je opravdu ohrožen a poskytli mu ochranu. Z tajného policejního bytu vyšel Hynek až po zatčení obviněných.

Podnikatelé Stanislav Ohem a Petr Löfelmann, kteří podle výroku soudu celou akci připravili, byli odsouzeni k sedmi letům ve vězení s ostrahou. Roman Bartoň za to, že si na "špinavou práci" najal muže, kteří měli Hynka zbít, dostal šest let.

Jedním z hlavních důkazů proti Ohemovi je telefon, z něhož byly výhrůžky odesílány a který policisté našli u něj v trezoru. Ohem sice přiznal, že na Hynka kvůli reportáži křičel a nadával mu, v žádném případě mu však prý nevyhrožoval a ani jednoho z údajně najatých mužů prý vůbec nezná.

Hlavní trojice obžalovaných pak společně s dalšími třemi muži navíc vydírala podnikatele, který s jejich firmou obchodoval. Výhružkami ho měli nutit k podepsání směnek až na sedm milionů korun. Těmto obžalovaným vyměřil soud trest pět až pět a půl roku ve vězení s ostrahou. Všichni se proti rozsudku odvolali.

Martin Hromádka, Ondřej Černý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme