Soud výrazně snížil tresty za podvody při hře Bingo

Potřetí za posledních sedm let rozhodoval pražský městský soud o vině sedmi mužů obžalovaných z podvodu při televizní hře Bingo. Proti předchozímu rozsudku z roku 2002 dnes vynesl mnohem nižší tresty. Jeden z hlavních podezřelých Pavel Fantyš dostal jako jediný nepodmíněný trest, a to pětiletý. Obžalovaný je však na útěku. Zbylá šestice dostala dvouleté podmínky se zkušební dobou od tří do pěti let.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

obžalovaní v kauze Bingo

obžalovaní v kauze Bingo | Zdroj: ČTK

Obžalovaní měli upravit program počítače tak, že místo náhodně tažených losů losoval tikety vybrané, tedy jejich. Aby to nebylo nápadné, distribuovali losy za provizi jiným osobám. Podvodným jednáním se podle obžaloby obohatili o 27 milionů korun.

Soud už dříve uložil obžalovaným tresty od pěti do sedmi let. Odvolací soud ale rozsudek zrušil a vrátil věc k novému projednání. Všichni zúčastnění i nyní trvali na svém - státní zástupkyně na výši trestů a obhájci na zproštění obžaloby.

Lenka Rákosová, Lucie Weissová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme