Soud vyslechl první svědky v případu Hlinkovy nehody

Okresní soud v Karlových Varech začal projednávat případ dopravní nehody, při které loni v srpnu zahynul hokejový trenér Ivan Hlinka. Obžalovaný řidič nákladního automobilu František Veleta, který do Hlinkova vozu narazil, znovu odmítl, že by srážku zavinil. Pokud soud jeho vinu uzná, hrozí mu až pětileté vězení.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

František Veleta

František Veleta | Zdroj: ČTK

Řidič nákladní avie František Veleta je obžalován z trestného činu ublížení na zdraví . Podle státního zástupce Pavla Dvořáka za volantem porušil předpisy a tragickou nehodu zavinil. "Odbočoval v místě, kde je to zakázáno, navíc odbočoval vlevo a nedal přednost protijedoucímu vozidlu."

Obžalovaný řidič ovšem tvrdí něco zcela jiného. "Já jsem jel, vběhlo mi tam zvíře, tak jsem zatočil doleva, začal jsem brzdit, vozidlo se rozklepalo a pak byl náraz a víc si nepamatuji."

U soudu vypovídal i soudní znalec z oboru silniční dopravy Bohumil Málek. Podle jeho slov jel Hlinkův superb před začátkem brždění rychlostí asi 106 kilometrů za hodinu. Předepsaná "devadesátka" by přitom výsledný náraz jednoznačně ovlivnila. "Byl by veden na přední část vozidla superb."

To například znamená, že by trenérův vůz v dané situaci, při devadesátikilometrové rychlosti, lépe využil svých deformačních zón.

Hlavní líčení bude pokračovat 22. června, podle předsedkyně senátu Kateřiny Vltavské budou vypovídat více než dvě desítky osob, včetně dalších znalců.

Zdeněk Trnka, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme