Soud vyzval poslance Romana Pekárka, aby nastoupil do vězení

Poslanec Roman Pekárek byl soudem vyzván, aby nastoupil do vězení. Za korupci byl pravomocně odsouzený na pět let. Krajský soud v Praze poslal výzvu už začátkem týdne. Poslanec by měl nastoupit do pěti dní od převzetí dopisu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Poslanec Roman Pekárek půjde za přijetí úplatku a zneužití pravomoci na 5 let do vězení | Zdroj: ČTK

„Pokud pan poslanec Pekárek nepřevezme zásilku osobně při doručování poštou, bude zásilka uložena 10 dní na poště. Pokud se nám vrátí zpátky jako nedoručená, krajský soud bude žádat o doručení Policii České republiky. Pokud by ani tento způsob nevyšel a selhal, krajský soud by pak žádal polici o dodání k výkonu trestu,“ říká mluvčí soudu Zuzana Steinerová.

Roman Pekárek má jít na pět let do vězení s dozorem. Zároveň mu na pět let soud zakázal činnost v samosprávě a uložil mu pokutu 250 tisíc korun.

Bývalý místostarosta Kolína Pekárek nabídl brněnskému podnikateli Petru Ličkovi, že zařídí za milionový úplatek prodej městského pozemku v Kolíně za 15 milionů korun. Hodnota pozemku je však podle znalců téměř třikrát vyšší, zhruba 40 milionů korun. Pekárkovi se pak podařilo o výhodnosti transakce přesvědčit městskou radu i zastupitelstvo.

I když se předání peněz nikdy nepodařilo prokázat, k odsouzení za tento trestný čin stačí jen to, že si o úplatek řekl. Prokazuje to nahrávka z dálničního odpočívadla, kde se oba aktéři této kauzy – Ličko a Pekárek – spolu domlouvali.

Poslanec Roman Pekárek se už dříve nechal slyšet, že ani po nástupu do vězení se svého mandátu nevzdá. „Ještě nedoběhly všechny opravné prostředky, které umožňují se bránit proti nespravedlivým rozsudkům. Proto k tomu nemám důvod,“ řekl Pekárek. Jakoukoli vinu v korupční kauze totiž bývalý kolínský místostarosta od začátku odmítá.

Tereza Bartůňková, pir Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme