Soud začal projednávat údajnou půjčku bývalého šéfa Sněmovny

Pražský obvodní soud začal projednávat údajnou půjčku bývalého předsedy Poslanecké sněmovny Miloslava Vlčka. Celkem dva a půl milionu korun po něm vymáhá jeho někdejší asistent a prostějovský advokát Zdeněk Klapka. Tyto peníze mu údajně před půjčil před čtyřmi lety na volební kampaň.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Předseda sněmovny Miloslav Vlček (ČSSD)

Předseda sněmovny Miloslav Vlček (ČSSD) | Foto: Luboš Wišniewski

Vlček odmítá, že by podepsal smlouvu o půjčce, nebo peníze převzal, a poukazuje na to, že neexistuje originál smlouvy o půjčce. Advokát Klapka soudu totiž předložil pouze kopii z kopie údajné smlouvy, bez ověřených podpisů.

„Jako právník samozřejmě musím litovat toho, že jsem to udělal, a teď možná urazím sám sebe, až diletantsky, ale domnívám se, že jsem u soudu jasně vysvětlil, proč se tak stalo a proč jsem uvažoval tak, jak jsem uvažoval,“ uvedl Zdeněk Klapka.

Samotnou žalobu si Miloslav Vlček vysvětluje tím, že se právník od něho po volbách v roce 2006 odvrátil. Tato aféra přispěla k Vlčkovu odchodu z politického života.

„Pan doktor Klapka přešel k jiným lidem, o nichž si myslel, že ho někam posunou, to znamená do dozorčích a správních rad. U mě neměl tu jistotu, protože já jsem byl po nemoci. Pak jsem byl zvolen předsedou sněmovny a pan doktor Klapka asi zvážil, že je špatně, že ode mě odešel,“ řekl Miloslav Vlček.

Soud odročil jednání na konec února.

Martin Drtina, Eva Presová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme