Soud začal řešit krach cestovní kanceláře Harmonie medical

Obrovské emoce provází proces s majitelkou cestovní kanceláře Harmonie medical. Hana Vítečková dnes stanula před trestním senátem ostravského soudu. Měla podvést přes 600 klientů, kteří zaplatili pobyty u moře, ale z vysněné dovolené jim zůstaly jen slzy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

soudní síň | Foto: Nejvyšší soud

Seznam podvedených klientů cestovní kanceláře Harmonie medical tvoří několik stránek. Mnozí z nich k moři vůbec nevyjeli, jiní zůstali v cizině a neměli se kde ubytovat, ani se jak dostat zpátky domů.

Je mezi nimi i pětaosmdesátiletá Alžběta Velešíková. Z posledních úspor si zaplatila dovolenou v Chorvatsku. Místo hotelu, kde se o ní měli starat, zůstala na ulici. "To bylo strašné, nebyla ani zajištěna cesta nazpátek. Spali jsme venku na kufru," líčila dnes své zážitky u soudu.

Paní Velešíkové dodnes Hana Vítečková dluží 13.000 korun. Potkala se s ní na chodbě ostravského soudu a chtěla vědět jediné - kdy dostane peníze zpátky. Odpovědi se ale nedočkala. Majitelka cestovní kanceláře se s novináři bavit odmítla.

Podle státního zástupce Vítečková spáchala podvod tím, že uzavírala s klienty smlouvy v době, kdy věděla, že své závazky splnit nemůže, protože je zadlužená. Navíc její cestovní kancelář tehdy nebyla pojištěná proti krachu. Soudní proces je naplánován na celý týden.

Andrea Čánová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme