Soud začal řešit stížnost vyškrtnutého kandidáta VV, John na jednání nepřišel

Pražský městský soud se začal zabývat žalobou Josefa Horvátha, vyškrtnutého z kandidátky Věcí veřejných v Ústeckém kraji. Jeho odvolání před loňskými sněmovními volbami strana zdůvodnila nelegálním výlepem plakátů a Horváthovým záznamem v rejstříku trestů. Horváth se teď u soudu domáhá omluvy a odškodnění 300 tisíc korun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vyškrtnutý kandidát Věcí veřejných Josef Horváth u soudu | Zdroj: ČTK

Předseda strany Radek John ani nikdo jiný za Věci veřejné dnes k soudu bez omluvy nepřišel. Hrozí mu tak pořádková pokuta nebo i předvedení policií.

Soud začal řešit případ i tak. Ukazuje se, že Věci veřejné Horvátha pomluvily na základě chybného článku v Mladé frontě Dnes. Noviny totiž tehdy psaly o Horváthově pravomocném odsouzení za podvod před deseti lety.

Tento podmíněný trest ale nikdy právní moci nenabyl. Horvátha v plném rozsahu zprostil obžaloby odvolací soud a má tedy čistý trestní rejstřík.

John přitom o Horváthovi i později v médiích mluvil jako o pravomocně odsouzeném. Za to se má omluvit a zaplatit zadostiučinění. Horváth tvrdí, že byl ze třetího místa kandidáty odvolán kvůli kritice podnikatelských praktik uvnitř Věcí veřejných.

Jednání soudu dnes bylo kvůli předvolání dalších svědků odročeno na 8. března.

Martin Hromádka, Martin Drtina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme