Soud začal řešit žalobu na Bradáčovou. Exšéf protikorupční policie chce 200 tisíc a omluvu

Soud začal projednávat žalobu bývalého ředitele protikorupční policie Tomáše Martince na Lenku Bradáčovou. Po šéfce pražských žalobců požaduje omluvu a 200 tisíc korun. Vadí mu, že Bradáčová před třemi lety v soukromém rádiu řekla, že proti ní vykonstruoval kauzu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lenka Bradáčová | Foto: Filip Jandourek

Martincův advokát Jiří Vyvadil dnes u soudu předložil nové důkazy v podobě článků z médií.

„Z toho důvodu, že protistrana, to jest žalovaný, tvrdil, že jeho mandantka, paní doktorka Bradáčová, neuváděla žádné negativní veřejné informace o této kauze. Takže jsme dnes předložili 37 mediálních výstupů,“ vysvětlil.

Podle Pavla Uhla, advokáta Bradáčové, je žaloba nedůvodná. Uhl odmítá, že by vrchní státní zástupkyně zasáhla do osobnostních práv Martince.

„Jediné, co moje klientka učinila, bylo to, že v soukromém rozhovoru s jedním redaktorem, poté, co poskytla rozhovor formální, zhodnotila způsob práce jednak pana redaktora a jednak to, odkud se domnívá, že pochází ta informace, což je něco, co se později ukázalo jako skutečnost pravdivá. Nebylo jejím cílem tuto informaci šířit,“ uvedl Uhl.

Bradáčová ani Martinec osobně k Obvodnímu soudu pro Prahu 2 nepřišli.

Jaroslav Gavenda, msk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme