Soud zamítl Rittigovu žalobu na Nadační fond proti korupci, který ho spojuje s tunelováním DPP

Nadační fond proti korupci nemusí ze svých webových stránek mazat články o Ivo Rittigovi. Pražský městský soud zamítl Rittigovu žalobu, v níž si podnikatel stěžoval na texty, které ho spojují s tunelováním pražského dopravního podniku. Podle soudce fond prokázal pravdivost tvrzení a několik svědků z okolí Rittiga označil za nevěrohodné.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dopravní podnik Praha. | Foto: Filip Jandourek

„Jsem si naprosto jistý našimi informacemi a našimi důkazy,“ řekl ředitel Nadačního fondu proti korupci Petr Soukenka, který prý ani jiný verdikt nečekal.

„Soud mohl být možná i kratší, kdybychom mohli předvolat naše zdroje, což jsme samozřejmě neudělali, protože je chráníme. A ty by samozřejmě potvrdily všechny informace, které jsme dávali,“ tvrdí šéf protikorupčního fondu.

Přehrát

00:00 / 00:00

Soud Iva Rittiga s Nadačním fondem proti korupci sledoval Petr Medek

Rittigova advokátka Lenka Balková si ponechala lhůtu pro odvolání. „Předpokládám, že se proti němu odvoláme, postup samozřejmě musíme probrat s naším klientem,“ uvedla advokátka.

Nadační fond proti korupci tvrdil, že kolem pražského dopravního podniku existuje organizovaná skupina lidí, která z něj vyvádí peníze. Jdou třeba z dodávek náhradních dílů, pohonných hmot nebo z výroby jízdenek. V tunelování podle fondu figuruje i firma napojená na Ivo Rittiga.

V advokátní kanceláři MSB Legal spojené s Rittigem zasahuje policie

Číst článek

Petr Medek, Lenka Jansová, Simona Bartošová, mka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme