Soud zamítl Rittigovu žalobu na Nadační fond proti korupci, který ho spojuje s tunelováním DPP

Nadační fond proti korupci nemusí ze svých webových stránek mazat články o Ivo Rittigovi. Pražský městský soud zamítl Rittigovu žalobu, v níž si podnikatel stěžoval na texty, které ho spojují s tunelováním pražského dopravního podniku. Podle soudce fond prokázal pravdivost tvrzení a několik svědků z okolí Rittiga označil za nevěrohodné.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dopravní podnik Praha. | Foto: Filip Jandourek

„Jsem si naprosto jistý našimi informacemi a našimi důkazy,“ řekl ředitel Nadačního fondu proti korupci Petr Soukenka, který prý ani jiný verdikt nečekal.

„Soud mohl být možná i kratší, kdybychom mohli předvolat naše zdroje, což jsme samozřejmě neudělali, protože je chráníme. A ty by samozřejmě potvrdily všechny informace, které jsme dávali,“ tvrdí šéf protikorupčního fondu.

Přehrát

00:00 / 00:00

Soud Iva Rittiga s Nadačním fondem proti korupci sledoval Petr Medek

Rittigova advokátka Lenka Balková si ponechala lhůtu pro odvolání. „Předpokládám, že se proti němu odvoláme, postup samozřejmě musíme probrat s naším klientem,“ uvedla advokátka.

Nadační fond proti korupci tvrdil, že kolem pražského dopravního podniku existuje organizovaná skupina lidí, která z něj vyvádí peníze. Jdou třeba z dodávek náhradních dílů, pohonných hmot nebo z výroby jízdenek. V tunelování podle fondu figuruje i firma napojená na Ivo Rittiga.

V advokátní kanceláři MSB Legal spojené s Rittigem zasahuje policie

Číst článek

Petr Medek, Lenka Jansová, Simona Bartošová, mka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme