Soud zamítl žádost Brožové-Polednové o přerušení trestu

Advokát Ludmily Brožové-Polednové neuspěl u soudu se žádostí o přerušení trestu bývalé komunistické prokurátorky. Polednová je jedinou odsouzenou za podíl na justiční vraždě Milady Horákové.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Soudcovské kladívko | Foto: Comstock Images

Za to si měla odpykat ve vězení šestiletý trest. Za sebou má necelý rok. Polednové právník Vladimír Kovář chtěl, aby královehradecký soud pustil jeho klientku na svobodu do doby, než se rozhodne, jestli se na její případ vztahují prezidentské amnestie z roku 1953, 1955 a 1990. Každá z nich by zkrátila prokurátorce trest o dva roky.

Přehrát

00:00 / 00:00

O detaily případu se zajímal redaktor Martin Drtina.

Na možnost uplatnit tyto amnestie přišli podle tisku úředníci odboru prezidenta Václava Klause. Nejvyšší státní zástupkyně Renáta Vesecká přitom hned na podzim 2008 po vynesení verdiktu odvolacího soudu žádala o udělení milosti pro Polednovou.

Prezident Klaus tehdy její prosbu zamítl. O tom, zda bude nakonec prokurátorka propuštěna na svobodu, rozhodne Vrchní soud v Praze.

Advokát Kovář nicméně podal také žalobu ke štrasburskému soudu pro lidská práva, takže o osudu bývalé prokurátorky se bude rozhodovat na více frontách.

Milan Kopp, Jana Zemanová, Martin Drtina, Alice Kottová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme