Soud zamítl žalobu ČSOB proti Nomuře v kauze České pivo

Městský soud v Praze po třech letech projednávání zamítl žalobu ČSOB proti Nomuře v takzvané kauze České pivo. V ní ČSOB tvrdí, že Nomura vstoupila do zkrachovalé banky IPB hlavně kvůli akciím Plzeňského Prazdroje. Akcie poté vyvedla, aniž by za ně zaplatila. Soud s těmito obviněními nesouhlasí, a podle něj tak nemá ČSOB nárok na 24 miliard korun odškodného.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

ČSOB

ČSOB | Foto: Marián Vojtek

Verdikt soudu Radiožurnálu potvrdil mediální zástupce Nomury Jiří Hrabovský. "Jedná se vlastně již o třetí popření argumentů ČSOB u nezávislých soudů. Nejprve holandský soud v Amsterodamu se odmítl tou záležitostí vůbec zabývat a arbitrážní tribunál v Londýně potvrdil, že Nomura za akcie Českého piva řádně zaplatila. Dnes tedy i Městský soud v Praze."

Mluvčí ČSOB Milan Tománek tvrdí, že verdikt soudu není tak jednoznačný. "Zatím neznáme detailní odůvodnění dnešního rozhodnutí prvoinstančního soudu. Z podaného ústního odůvodnění ale usuzujeme, že soud přijal rozhodnutí, které reflektuje spíše formální aspekty celé věci, nikoli meritum operace České pivo. My teď vyčkáme písemného vyhotovení, prostudujeme, o co se rozhodnutí přesně opírá, a rozhodneme se jak pokračovat."

Marika Táborská, Eva Hanzlová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme