Soud zamítl žalobu kvůli vyvlastnění pozemku na D11

Jan Tikal neuspěl se žalobou proti vyvlastnění svého pozemku u Opatovic nad Labem. Bývalý starosta obce koupil přes čtyřicet metrů čtverečních půdy, aby zabránil rozšíření úseku silnice mezi Hradcem Králové a Pardubicemi.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dálnice (ilustrační foto) | Foto: Ředitelství silnic a dálnic

Pozemek, který odmítal prodat, byl kvůli stavbě dálnice D11 vyvlastněný a Jan Tikal se bránil u královéhradeckého krajského soudu. Po zamítavém rozsudku prohlásil, že je připravený soudit se až u Evropského soudu.

"Budu tvrdit dál, že je to skutečně zbytečné. Průjezd po hradubické silnici je úplně plynulý, není tam žádná zácpa. Proč by se to mělo stavět? Že za patnáct roků bude o padesát procent víc průjezdů? Bude jezdit více aut? To je prostě nesmysl," myslí si Tikal.

Bývalý starosta Opatovic je přesvědčený, že rozšíření silnice je plýtváním penězi a zbytečným znehodnocením deseti hektarů zemědělské půdy. S Ředitelstvím silnic a dálnic se Tikal odmítal dohodnout, a tak bylo jeho 41 metrů vyvlastněno.

Podle něj nebylo vyvlastnění ve veřejném zájmu, a proto dal celou věc k soudu. Soudkyně Věra Adámková ale rozhodla, že veřejný zájem pro vyvlastnění pozemku byl dán už při územním rozhodnutí.

Přečtěte si také:
Spor o vyvlastnění pozemku pro rozšíření hradubické silnice
Silničáři nemohou dokončit novou komunikaci do Březhradu
Jak se bude vyvlastňovat ve veřejném zájmu?

Jiří Fremuth, Alice Kottová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme