Soud zamítl žalobu Otakara Černého. OKD nemusí platit za údajné zneužití zlepšovacího návrhu

Těžební firma OKD nemusí zaplatit víc než 2 miliardy a 400 milionů korun za údajné zneužití zlepšovacího návrhu. Zatím nepravomocně o tom rozhodl Městský soud v Praze. Zamítl žalobu Otakara Černého, podle kterého firma používala jeho nápad při zpracovávání uhelných kalů a neoprávněně se tak obohacovala.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

OKD

OKD | Foto: F. Tichý

Advokáta Otakara Černého Zbyňka Hajna rozsudek překvapil:

„Budeme se odvolávat. Po minulém jednání se nedalo odhadnout, jak soud rozhodne. Zastával jsem ten názor, že může rozhodnout tak i tak. Byl jsem v očekávání, že rozhodne v náš prospěch. Že paní doktorka vydá mezitimní rozsudek o základu práva a pak se bude dále projednávat výše bezdůvodného obohacení.“

Černý původně chtěl po OKD přes miliardu, v květnu ale svůj návrh rozšířil o dalších více než 1,4 miliardy korun. Peníze požadoval za období mezi roky 2009 a 2013, kdy se prý firma na návrhu bezdůvodně obohatila.

Firma se žalobě u soudu bránila tím, že nároky Černého jsou neoprávněné, protože se zlepšovák od roku 2007 nepoužívá. Navíc je prý znám už z přelomu 80. a 90. let.

ČTK, Jana Čermáková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme