Soud zamítl žalobu Vondráčkové proti Kubišové

Pražský Městský soud zamítl žalobu agentury Heleny Vondráčkové a Martina Malého proti zpěvačce Martě Kubišové. Dvojice požadovala odškodné 1 a čtvrt milionu korun za zrušené turné uskupení Golden Kids.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Marta Kubišová | Foto: Alžběta Švarcová | Zdroj: Český rozhlas

Spor se týká šňůry koncertů ke 40. výročí tria. Spolu s Václavem Neckářem ale Kubišová od počátku tvrdí, že žádnou, ani ústní, smlouvu o vystoupeních s agenturou Heleny Vondráčkové neuzavřeli.

Před vynesením rozsudku soud vyslechl svědectví Janise Sidovského, který popisoval, v jakých případech producenti s umělci uzavírají písemné a v jakých ústní smlouvy.

Soud nakonec žalující agentuře neuvěřil a nárok zamítl. Současně ale nikomu nepřiznal náhradu nákladů řízení, protože i Kubišová má podíl na tom, že se spor řešil v jednací síni.

Marta Kubišová bezprostředně po rozsudku reagovala slovy, že není důvod k oslavám: "Je to natolik smutná záležitost, že to nemá ani vítěze, ani poraženého."

Agentura MM se nicméně proti verdiktu odvolá, pře se tak přesune k Vrchnímu soudu v Praze.

Martin Drtina, Jan Piroch Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme