Soud zamítl žalobu ženy na údajnou diskriminaci při konkursu na ředitele

51letá ekonomka Marie Čauševičová neuspěla dnes u Obvodního soudu pro Prahu 7 se svou žalobou na společnost Pražská teplárenská. Firmu vinila z diskriminace kvůli pohlaví. K tomu mělo dojít při výběrovém řízení na post finanční ředitelky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Marie Čauševičová | Zdroj: ČTK

Čauševičová byla podle svých slov nejlepší kandidátkou na toto místo, společnost ji ale na pozici nevybrala. Podle ní proto, že je žena. Její případ je zřejmě vůbec první známou kauzou týkající se nerovného zacházení a diskriminace v práci.

Soudce obvodního soudu pro Prahu 7 Tomáš Motl zamítl všechny požadavky Čauševičové - její dodatečné dosazení do funkce finanční ředitelky, veřejnou omluvu společnosti v médiích a 1 milion korun jako finanční satisfakci. 51letá ekonomka to ale za svoji prohru v tuto chvíli nepovažuje.

"Já si myslím, že to bylo první jednání, myslím, že se jedná o první proces. Takové věci asi bude těžké v naší zemi prokazovat," poznamenala Čauševičová.. Rozhodnutí soudu zatím není pravomocné a proto se Čauševičová odvolala.

Potvrzuje to i její advokát Marek Odrobina: "Těch důkazních prostředků tady bylo předloženo hodně a stěžejní váha byla umístěna na to, jak se ty důkazy zhodnotí. V této záležitosti se budeme odvolávat a budeme žádat revizi rozsudku."

Společnost Pražská teplárenská je s výsledkem jednání spokojena. Výběrové řízení bylo podle soudu tranparentní a k diskriminaci při něm nedošlo. Některé formální problémy ale soud společnosti vytkl. Podle její mluvčí Světly Prokešové se k nim firma vyjádří později, po vyhodnocení rozsudku v písemné formě.

Milan Kopp, Veronika Malá Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme