Soud zastavil stíhání bývalých ostravských uhlobaronů

V kauze údajného tunelování OKD dnes padlo nečekané rozhodnutí. Krajský soud v Hradci Králové totiž zastavil stíhání bývalých ostravských uhlobaronů Viktora Koláčka a Petra Otavy. Spolu s někdejším předsedou představenstva Janem Przybylou čelili obžalobě z toho, že se řadou nevýhodných smluv obohatili o více než dvě miliardy korun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

OKD, ředitelství | Foto: F. Tichý

Justice na severu Moravy musela před časem předat spis Krajskému soudu v Hradci Králové. Podle něj trojice manažerů zločin nespáchala. Ostravský státní zástupce Karel Kalda neskrýval nad rozsudkem překvapení.

"Rozhodnutí mi ještě nebylo doručeno. Pokud tedy bylo vydáno usnesení o zastavení trestního stíhání, lze i ze strany státního zástupce podat stížnost. Ale samozřejmě vyčkám, až mi bude rozhodnutí s odůvodněním doručeno, abych pak zvolil odpovídající postup," řekl Českému rozhlasu Ostrava Karel Kalda.

Koláčka a Przybylu kriminalisté zatkli v pátek 29. listopadu 2003 v Ostravě. O den později se na policejní stanici v doprovodu svého advokáta dostavil také Otava. Všichni aktéři byli po výslechu a sdělení obvinění propuštěni na svobodu.

Andrea Čánová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme