Soud zatím ponechal oba chlapce z kuřimské kauzy v Klokánku

Chlapci Ondřej a Jakub z takzvané kuřimské kauzy zůstanou i nadále v brněnském Klokánku. Městský soud v Brně dnes rozhodl, že okamžité svěření do péče otce by bylo příliš riskantní. Po dlouhodobém surovém týrání mají oba vážné psychické problémy, které budou vyžadovat celoživotní péči odborníků.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

otec týraných hochů Radek Coufal | Zdroj: ČTK

Soudkyně plně akceptovala názor odborníků, že s definitivním předáním do péče otce je vzhledem k psychickému stavu obou chlapců ještě třeba počkat, a to minimálně půl roku, během něhož se budou pobyty u otce postupně prodlužovat.

Státní zástupce Vladimír Kutnohorský to považuje za optimální řešení. "Rovněž soud rozhodl o zbavení rodičovské zodpovědnosti matky obou nezletilých dětí. Formálně si počkáme na písemné vyhotovení rozsudku, ale nezvažujeme odvolání proti tomuto soudnímu rozhodnutí."

Otec Radek Coufal byl dnešním verdiktem zjevně rozčarován a odmítl ho komentovat. Babička chlapců Eliška Mauerová vysvětlila, proč s manželem vzali během procesu zpět žádost o svěření vnuků do své péče. "Je tady otec, kdo má zájem o děti. A my mu budeme pomáhat. Doufáme, že se uvidíme dnes nebo zítra." Vánoce stráví oba chlapci s otcem a prarodiči.

Ivan Holas, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme