Soud zbavil funkce soudce místopředsedu NS Kučeru

Pražský vrchní soud dnes zbavil místopředsedu Nejvyššího soudu Pavla Kučeru funkce soudce. Uznal ho vinným z ovlivňování vyšetřování údajné korupční kauzy bývalého vicepremiéra a exšéfa KDU-ČSL Jiřího Čunka.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Soudcovské kladívko | Foto: Comstock Images

Rozsudek není pravomocný, Kučera se proti němu okamžitě odvolal. Kárnou žalobu na Kučeru podala jeho nadřízená, šéfka Nejvyššího soudu Iva Brožová. Kučera obvinění odmítá s tím, že schůzky s Andělovou byly jen přátelské. Případ teď bude řešit právě Nejvyšší soud v Brně.

Přehrát

00:00 / 00:00

Místopředseda Nejvyššího soudu Pavel Kučera

„Je to rozsudek soudu prvního stupně, zatím není právoplatný, dokonce má odkladný účinek. Věřím, že toto potvrzeno nebude, ale když to řekne Nejvyšší soud tak sklopím hlavu a dál bojovat nebudu,“ řekl Kučera.

Důvodem kárné žaloby byly tři Kučerovy schůzky s ostravskou krajskou státní zástupkyní Zlatuší Andělovou v únoru a květnu 2007, kterých se účastnil také exministr spravedlnosti Pavel Němec a ve dvou případech nejvyšší státní zástupkyně Renata Vesecká.

Na setkáních se Kučera podle Brožové údajně ptal na informace o policejním vyšetřování Čunka a požadoval po Andělové, aby protáhla přípravné řízení.

Milan Kopp, Igor Maňour, Jana Zemanová, Zbyněk Zykmund Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme