Soud zmírnil trest uprchlému podnikateli Radovanu Krejčířovi

Pražský městský soud se podruhé zabýval jedním z případů uprchlého podnikatele Radovana Krejčíře. Před osmi lety měl nařídit a zorganizovat únos podnikatele a přinutit ho podepsat nevyplněné listiny.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Radovan Krejčíř | Foto: www.rkrejcir.com

Soudy již dříve uložily Krejčířovi za vydírání a zbavení osobní svobody sedm let vězení. Pravomocný verdikt ale koncem loňského roku zrušil nejvyšší soud.

Trestní senát městského soudu se tak kauzou musel zabývat znovu. Promítal se videozáznam z vyšetřovacího pokusu, který měl prokázat, jestli se do Krejčířova auta mohlo vejít pět lidí, z toho jeden svázaný na zadním sedadle, na což poukazovala obžaloba.

Státní zástupkyně navrhovala překvalifikovat trestný čin vydírání jen na pokus o tento trestný čin a také navrhla snížený trest o půl roku. Oběma návrhům soud vyhověl.

Advokát Radovana krejčíře se ale i proti tomuto rozsudku chce odvolat. Jednačtyřicetiletý Radovan Krejčír už pět let uniká před českou justicí. V současné době žije v Jihoafrické republice.

Martin Drtina, Jan Piroch Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme