Soud znovu od začátku projednává kauzu 'vlčích dětí'

Výslechy znalců pokračovalo hlavní líčení v případě takzvaných vlčích dětí. Soud se kauzou zabývá znovu poté, co nepodmíněný trest pro otce a podmíněný pro matku odvolací soud zrušil.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Soudní kladívko | Foto: FBI

Oba bratři jsou v péči strýce, mají stále problémy s vyjadřováním, podle znalců se ale v duševním vývoji dorovnávají s vrstevníky.

Znalci před soudem vypověděli, že schopnosti dětí jsou nevyrovnané. Lépe rozumí, ale hůře se vyjadřují. Oba rodiče tvrdí, že se o syny starali dobře. Jen nezastávají tradiční metody výchovy.

Kupovali jim prý nejlepší a nejdražší biostravu. Před úřady jejich narození zatajili, protože nesouhlasí s očkováním.

Soud bude pokračovat koncem června, kdy by měl vyslechnout znalce Ivana Boučku. Ten hodnotil zdravotní stav dětí v době jejich nalezení. Jeho práci kritizoval odvolací senát.

Znalec děti osobně nikdy nevyšetřil a rozhodoval jen podle zdravotnické dokumentace.

V době, kdy je našla policie, roční ani dvouletý chlapec údajně neuměli vůbec mluvit, pouze plakali a vydávali občasné zvuky. Nedokázali ani chodit, neměli kousací reflexy a nebyli na svůj věk psychicky ani fyzicky vyvinutí.

Martin Drtina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme