Soud znovu potrestal vyvraždění rodiny doživotím

Krajský soud v Táboře dnes potvrdil doživotí za trojnásobnou vraždu v Tučapech. Stejný trest vyměřil šestadvacetiletému Miloslavu Širůčkovi za vraždu rodičů a bratra už loni. Nejvyšší soud ho ale zrušil a vrátil případ k novému projednání.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Miloslav Širůček | Zdroj: ČTK

Krajský soud proto zjišťoval, zda je doživotí opodstatněné. Měl více objasnit motiv, který Širůčka k zastřelení rodiny vedl, a doplnit důkazy. Dnes svůj původní verdikt potvrdil.

Podle předsedy senátu Jiřího Bernáta se soud přiklonil k doživotnímu trestu proto, že podobný člověk musí být od společnosti izolovaný.

"Není naděje, že by byl napravitelný, a navíc jsou splněny zákonné podmínky. Dopustil se vícenásobné vraždy a intenzita a realizace takovéto vraždy je nebezpečná pro společnost," řekl Bernát.

Rozsudek není pravomocný. Širůček si ponechal lhůtu na rozmyšlenou, státní zástupce se práva na odvolání vzdal.

Tragédie se odehrála předloni v listopadu v rodinném domě obětí. Odstartovala ji hádka obžalovaného s otcem, který mu vytýkal způsob života spjatý i s trestnou činností. Širůček chtěl otce umlčet, a tak ho v obývacím pokoji střelil do hlavy z revolveru, který otci sebral ve skříni.

Rodiče po činu okradl a bratrovo tělo zahrabal do uhlí v kotelně. Revolver zahodil do rybníka. Po zatčení se Širůček ke všemu opakovaně přiznal. Později výpověď změnil a tvrdil, že když přišel domů, byli už rodiče mrtvi. Podle něj je zabil nejspíš bratr, kterého on pak usmrtil v sebeobraně. Soudy mu neuvěřily.

Jan Kopřiva, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme