Soud znovu projedná údajnou korupční kauzu na státním fondu životního prostředí

Třikrát už si u obvodního soudu pro Prahu 1 vyslechl osvobozující rozsudek bývalý poradce exministra životního prostředí Pavla Drobila Martin Knetig. Po odvolání státního zástupce se ale případ znovu vrací před tento soud. Obžaloba Knetiga viní z nepřímého úplatkářství. Měl chtít peníze na financování další kariéry svého šéfa a ODS.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Martin Knetig u soudu

Martin Knetig u soudu | Zdroj: ČTK

Knetig podle obžaloby požadoval po pracovníkovi banky úplatek za to, že státní fond životního prostředí Komerční bance svěří volné peníze.

Soudkyně Šárka Šantorová už v předchozím osvobozujícím verdiktu rozhodla, že pro to chybějí důkazy. „Jediné, co bylo prokázáno, je, že došlo ke schůzce obžalovaného a svědka Jeřábka v Ungeltu. Ale co se na dané schůzce dělo, ví pouze oni dva,“ řekla.

Soud přitom nepřipustil jako důkaz nahrávku pořízenou odvolaným šéfem státního fondu pro životní prostředí Liborem Michálkem. „Pro mě je především frustrující, že selhal Úřad vlády a nezajistil nasazení operativní techniky v souladu se zákonem,“ myslí si Michálek.

Osvobozující rozsudek předtím pokaždé zrušil odvolací městský soud. U soudu Knetig vypovídat odmítl. „Po nikom jsem nežádal úplatek za ovlivňování ředitele Státního fondu životního prostředí, ani jiných osob, a to ani pro sebe ani pro žádnou politickou stranu,“ prohlásil.

Martin Drtina, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme