Soud znovu zprostil obžaloby Trnku a Půlpytla v kauze údajného zneužití evropských dotací

Městský soud v Praze dnes znovu zprostil obžaloby bývalého šéfa Úřadu regionální rady regionu soudržnosti Jihozápad Jiřího Trnku a jeho kolegu Martina Půlpytla v kauze údajného zneužití evropských dotací. Osvobozena byla i jejich kolegyně Klára Šťastná. Podle soudu se trestný čin nestal.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Městský soud v Praze | Foto: Filip Jandourek

Podle obžaloby měli úředníci z Jihočeského a Plzeňského kraje způsobit škodu za více než 300 milionů korun, když zvýhodňovali některé dotační projekty.

Státní zástupkyně dnes navrhla, aby soud poslal Trnku a Půlpytla na tři roky do vězení, Šťastné navrhla podmíněný trest.

Podle soudce se ale trestný čin nestal. „Dílem se neprokázalo, že by se skutky popsané obžalobou staly, dílem nejsou trestným činem,“ uvedl.

Pražský městský soud trojici již dříve zprostil obžaloby, jenže vrchní soud případ vrátil k novému projednání a nařídil výslechy dalších svědků.

Vypovídat tak musel třeba bývalý hejtman Plzeňského kraje Petr Zimmerman. Ten řekl, že si není vědom toho, že by Trnka ovlivňoval nějaké dotační projekty. Jakékoliv pochybení od začátku odmítají i oba obžalovaní.

ČTK, ČRo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme