Soud zpřísnil trest bývalému psychologu Hradní stráže

Obvodní soud pro Prahu 1 zpřísnil bývalému výchovnému a sociálnímu poradci Hradní stráže podmíněný trest. Miloše Topolovského viní obžaloba z orálního znásilňování vojáků. Původně dostal podmínku na jeden rok.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Paragraf

Miloš Topolovský byl odsouzen na dva roky se čtyřletým podmíněným odkladem. Předsedkyně senátu Dana Šindelářová uvedla, že obžalovaný byl uznán z pokusu znásilnění. Z celkem devíti bodů obžaloby byl v sedmi zproštěn viny. Státní zástupce se na místě odvolal, obhájce si nechal lhůtu na rozmyšlenou.

Stejný senát Topolovskému v únoru původně vyměřil jen roční podmínku. Tento rozsudek ale částečně zrušil odvolací městský soud.

Miloš Topolovský včera ve své závěrečné řeči ostře napadl média za způsob, jakým o jeho případu informovala. Palcové titulky, ve kterých byl označen za zrůdu, ho údajně přiměly k pokusu o sebevraždu. Kvůli medializaci je podle vlastních slov společensky mrtvý člověk, který nemá šanci začít vést normální život.

Milan Kopp, Jan Čamek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme