Soud zpřísnil trest bývalému řediteli Moravia banky

Za vytunelování Moravia banky dnes padly přísnější tresty. Krajský soud v Ostravě vyměřil někdejšímu řediteli peněžního domu Jiřímu Baronovi 8,5 roku vězení za to, že měl spolu s dalšími manažery a právníky složitými finančními operacemi připravit banku o více než miliardu korun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

v soudní síni | Foto: Nejvyšší soud

Dnešní trest je o rok vyšší než v původním rozsudku. Do vězení by měli jít i další dva odsouzení manažeři. Jednomu z nich dnes soud trest také zpřísnil. Třetího nový verdikt ještě čeká, protože jeho účast na machinacích se bude projednávat zvlášť.

Jde o jeden z nejrozsáhlejších případů ekonomické kriminality, který ostravský soud řeší. "Jen spisový materiál obsahuje více než 60 svazků o 25 tisících stran a k tomu čtyři bedny příloh," potvrzuje předseda soudu Jiří Doležílek.

Moravia Banka v roce 1999 vedla 118.000 účtů. Vkladatelé jí svěřili více než devět miliard korun. Poté, co banka ztratila povolení k bankovní činnosti, dostali klienti od státu 90 procent svých vkladů, maximálně ale milion korun. Bez odškodnění ale zůstali majitelé devizových účtů, které ze zákona nepodléhají pojištění vkladů.

Andrea Brtníková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme