Soud zpřísnil trest pro falešného asistenta Jana Kavana

Odvolací soud dnes zpřísnil trest pro Lukáše Kohouta, který cestoval po světě jako falešný asistent poslance Jana Kavana. Kohout vylákal letenky a tryskové letadlo za jeden a půl milionu korun a objednal bodyguardy za dalších 100 tisíc.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Falešný asistent poslance ČSSD Jana Kavana Lukáš Kohout

Falešný asistent poslance ČSSD Jana Kavana Lukáš Kohout | Zdroj: ČTK

Soud Kohoutovi jen prodloužil podmíněný trest z 24 na 28 měsíců a zvýšil částku, kterou má uhradit ze 130 na 470 tisíc korun, a to i přes to, že Kohout byl mezitím pravomocně odsouzen za jiný majetkový delikt.

Jak vysvětlil Českému rozhlasu 1 - Radiožurnálu Kohoutův obhájce Ludvík Hynek, soud nemusí v takovém případě změnit trest na nepodmíněný. "To není povinnost přeměnit to na nepodmíněný trest odnětí svobody. Je to v kompetenci soudu, je to v souladu s trestním řádem," řekl Hynek.

Dlužnou částku, téměř půl milionu korun, má Kohout, vyučený kuchař, zaplatit poškozenému Romanu Vébrovi, který mu poskytl v dobré víře letenky. Zda peníze opravdu dostane zpět, neví. "To ví bůh," vyjádřil se Vébr.

Lukáš Kohout ale tvrdí, že dluh splatí z výtěžku své knihy - Létající Čestmír v Poslanecké sněmovně. "Knížka, která vyjde, je o sociální demokracii a o chodu Kavanova resortu, na kterém on vládl," řekl Českému rozhlasu Kohout.

Vydavatelství Euromedia potvrdilo, že smlouva na knihu je skutečně podepsána a Lukáš Kohout rukopis knihy, který psal s advokátkou Klárou Samkovou, tento týden odevzdal.

Lucie Weissová, Marie Matúšů Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme