Soud zpřísnil trest za srážku tramvají na jednokolejce

Řidič, který zavinil tragickou srážku tramvají ve Vřesině, půjde na čtyři roky do vězení. Rozhodl o tom Krajský soud v Ostravě. Trest mu o jeden rok zpřísnil.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tragická srážka tramvají ve Vřesině | Foto: Hasičský záchranný sbor MS kraje

Obžalovaný Petr Hroch nepočkal na jednokolejné trati na to, až se mine s protijedoucí soupravou, a čelně se s ní střetl. Zemřeli tri lidé, desítky dalších byly zraněny.

Podle soudkyně Renáty Prausové je za nehodou zodpovědný jedině tento řidič, protože nedodržel předpisy dopravního podniku.

Přehrát

00:00 / 00:00

Soudkyně Renáta Prausová o vině řidiče

"Z technického hlediska je možno zabezpečení, které bylo v době dopravní nehody tramvají, označit za primitivní, nicméně pokud by dodržel postupy, které byly dány dopravním podnikem, pak by fatální následek, ke kterému došlo, nikdy nenastal," řekla soudkyně.

Řidičův advokát kritizoval zabezpečení trati, které v té době nebylo moderní, a žádal pro klienta podmínku. Po vynesení rozsudku ale Petr Hroch odmítl další soudní tahanice a nechtěl podávat ani dovolání k Nejvyššímu soudu.

"Rozsudek přijímám, nastoupím do výkonu trestu, o rok navíc v přísnější věznici, taky přijímám. ... Já si myslím, že každý obžalovaný by byl rád za podmínku, že jo. Takhle, odpykám si trest a můžu žít dál," řekl odsouzený řidič.

K tématu si můžete také přečíst:
Čelní střet tramvají zažila jednokolejka v Ostravě už před 39 lety
Ostravský dopravní podnik jedná o zabezpečení jednokolejky
Drážní inspekce provedla v Ostravě rekonstrukci páteční tragické nehody tramvají
Havárii ostravských tramvají zřejmě způsobil řidič
Srážka tramvají v Ostravě si vyžádala dva mrtvé

Marika Táborská, Andrea Čánová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme