Soud zprostil obžaloby řidiče, o jehož auto se na Ještědu zabila lyžařka

Liberecký soud zprostil obžaloby řidiče, o jehož auto se před třemi lety na Ještědu zabila lyžařka. Z výslechů svědků totiž vyplynulo, že před nebezpečným místem ve sportovním areálu chybělo varovné označení.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lyžaři na Ještědu | Foto: Ivana Bernáthová | Zdroj: Český rozhlas

Jednatřicetiletá lyžařka přišla o život v místě, kde se sjezdová trať křížila s lesní cestou. Po ní běžně jezdila motorová vozidla ke skokanským můstkům.

Řidič harrachovské horské služby v terénním autě vjel na cestu na základě povolení vedoucího areálu. Lyžařka byla na Ještědu poprvé a nevěděla o tom, že prudká sjezdovka kříží cestu. Neupozorňovaly na to ani žádné značky.

Podle soudkyně Taťjany Bernátkové řidič nemohl nehodě zabránit ani při nejvyšší míře opatrnosti. Její rozsudek ještě není pravomocný, státní zástupce si ponechal lhůtu na rozmyšlenou, jestli se odvolá ke krajskému soudu. Obžalovanému muži hrozilo až pět let vězení a zákaz řízení motorových vozidel.

Jeden z bývalých pracovníků Sportovního areálu Ještěd, který patří liberecké radnici, u soudu dokonce vypověděl, že sjezdovka byla ve výstavbě a neměla být vůbec v provozu. Nebezpečné křížení silnice a sjezdovky už neexistuje, minulou zimu ho nahradil tunel. Lyžaři přejíždějí přes jeho vrchní stěnu a střety s motorovými vozidly jim tak nehrozí.

Ivana Bernáthová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme