Soud zprostil viny dánského studenta Madse Traerupa

Obvodní soud pro Prahu 1 zprostil dánského studenta Madse Traerupa v plném rozsahu obžaloby z útoku na veřejného činitele při zářijových demonstracích proti zasedání Mezinárodního měnového fondu a Světové banky v Praze.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Soudu se podle předsedkyně senátu Dany Šindelářové nepodařilo prokázat, že pachatelem žalovaných trestných činů byl Traerup. Státní zástupkyně se proti rozsudku na místě odvolala; Traerup se práva na odvolání vzdal. Osmnáctiletý Dán Mads Traerup byl původně obviněn, že se pravděpodobně dopustil útoku na veřejného činitele. Mladík byl podezřelý, že 26. září na Václavském náměstí udeřil jednoho policistu tyčí do hlavy a dalšího se nedaleko od náměstí pokusil uhodit dlažební kostkou. Za to mu hrozily tři roky až deset let vězení. Proti osvobozujícímu rozsudku se hodlá odvolat státní zástupkyně Zdeňka Galková. Připomněla, že žaloba zněla na pokus o útok.

Policie tehdy zadržela přes 900 osob. Asi dvacet z nich bylo obviněno z poškozování cizí věci, útoku na veřejného činitele a dalších trestných činů. Na druhé straně dostalo ministerstvo vnitra víc jak 300 stížností na chování policistů. Náměstek ředitele inspekce ministerstva vnitra Jiří Zábrodský Českému rozhlasu sdělil, že lidé si nejčastěji stěžovali na omezení pohybu a 70 podání bylo učiněno na policisty ČR.

Náměstek ředitele inspekce ministerstva vnitra Jiří Zábrodský Českému rozhlasu potvrdil, že zhruba třetina stížností je už vyřízena.

Markéta Kaclová, Milan Kopp, Pavla Dluhoschová, Ilona Dienstbierová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme