Soud zrušil osvobozující verdikt nad Nečasovou v kauze Vojenského zpravodajství

Pražský městský soud zrušil osvobozující verdikt nad bývalou šéfkou kabinetu premiéra Petra Nečase Janou Nečasovou (dříve Nagyovou). Rozsudek zrušil také nad dalšími obviněnými v kauze údajného zneužití Vojenského zpravodajství.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jana Nagyová Nečasová soud | Foto: Filip Jandourek

Obvodní soud pro Prahu 1 zprostil Janu Nečasovou loni v květnu obžaloby v případu zneužití Vojenského zpravodajství ke sledování manželky tehdejšího premiéra Petra Nečase.

Stejně soud rozhodl i u bývalých šéfů vojenské tajné služby Ondreje Páleníka a Milana Kovandy i zpravodajce Jana Pohůnka.

Podle soudkyně obvodního soudu Heleny Králové nebyly skutky uvedené v obžalobě trestným činem. Státní zástupce Bajger žádal pro čtyři obžalované tresty od 3 do 4 let vězení.

Proti osvobozujícímu verdiktu se žalobci v září odvolali a pražský městský soud ho včera v neveřejném zasedání zrušil. Potvrdila to mluvčí soudu Markéta Puci.

„Rozhodnutí soudu prvního stupně, to znamená obvodního soudu pro Prahu 1, se ruší a věc se vrací sudu prvního stupně k novému projednání. Víc nemohu sdělit. Jednak proto, že není sepsáno v písemné formě a hlavně toto rozhodnutí nebylo doručeno všem účastníkům,“ vysvětlila.

Jana Nagyová nechala podle obžaloby na podzim roku 2012 sledovat manželku tehdejšího premiéra a svého partnera Petra Nečase Radku, aby na ni sehnala kompromitující materiály. Kauza vedla k pádu vlády, Nečas se později s Radkou rozvedl a vzal si Nagyovou.

Kauza Nagyová | Foto: Český rozhlas

ČRo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme