Soud zrušil uprchlému Krejčířovi jeden z trestů

Nejvyšší soud zrušil uprchlému Radovanu Krejčířovi sedmiletý trest za vydírání a zbavení osobní svobody při únosu podnikatele v roce 2002. Informace potvrdil mluvčí soudu Petr Knötig.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Radovan Krejčíř

Radovan Krejčíř | Foto: www.rkrejcir.com

Důvody zatím soud nezveřejnil. Kauzu bude znovu řešit Městský soud v Praze.

U Nejvyššího soudu leží ještě jedno Krejčířovo dovolání. Jde v něm o případ podvodu, za který si má Krejčíř odpykat 6,5 roku ve vězení.

Krejčíř je v Česku obviněn i z dalších majetkových a násilných trestných činů. Policii utekl v červnu 2005 při domovní prohlídce ve své vile v Černošicích u Prahy.

Od dubna 2007 pobývá v Jihoafrické republice, kam na falešný pas přicestoval ze Seychelských ostrovů. Soud v Johannesburgu loni v únoru rozhodl, že Krejčíř, který má seychelské občanství, nebude z JAR k trestnímu stíhání do Česka vydán.

Milan Kopp, Kateřina Causidisová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme