Soud zrušil vyhlášku zakazující popíjení na veřejnosti

Město Cheb neuspělo s prohibicí na veřejných prostranstvích. Ústavní soud spornou vyhlášku o zákazu pití alkoholu na veřejnosti zrušil. Neměla totiž dostatečnou oporu v zákoně - paušální zákaz konzumace alkoholu není podle ústavních soudců možný. Druhým důvodem bylo nedostatečné vymezení, kterých prostor se má vyhláška týkat.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Cheb | Foto: www.cheb-etc.cz

Zákaz konzumace alkoholu na veřejných místech v Chebu platí od loňského léta. Podle starosty Chebu Jana Svobody tímto krokem chtěli z centra města vytlačit popíjející bezdomovce.

"Městská policie dostala za úkol vykazovat lidi, kteří popíjejí alkohol a kteří už jsou společensky unavení, z těchto míst, a pokud si nedali říct, tak jim byl alkohol odebrán."

Jak starosta ráno řekl ve vysílání Radiožurnálu, vyhláška se ukázala jako úspěšná a občané Chebu s ní byli spokojeni. "A nakonec i bezdomovci si zvykli na to, že v centru města se alkohol konzumovat nesmí."

Vyhlášku u Ústavního soudu napadl - ještě jako ministr vnitra - Stanislav Gross. Stěžoval si na její protiústavnost.

Podle místostarosty Václava Jakla chebská radnice rozhodnutí soudu respektuje. Problém s nepřizpůsobivými lidmi se bude snažit řešit jinak, než represí, zejména užší spoluprací se zařízeními sociální péče a církevními organizacemi.

Petr Doležel, Zdeněk Trnka, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme