Soudce dostal důtku kvůli gangu kuplířů

Kárný senát pražského vrchního soudu uložil důtku teplickému soudci Jindřichu Pojkarovi za chyby v procesu s gangem kuplířů. Kárnou žalobu navrhl pro Pojkara ministr spravedlnosti Pavel Němec. Podle něj se vinou soudce dostali z vazby na svobodu členové údajného mezinárodního gangu, který podle obžaloby v Česku organizoval prostituci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Soudní síň

Soudní síň

Policie údajný mezinárodní gang kuplířů zadržela před rokem při velkém zátahu na nevěstince v Dubí na Teplicku. Akce tehdy skončila obviněním čtrnácti lidí z kuplířství. Do vazby putovalo devět lidí, které ale ústecký krajský soud musel údajně kvůli vážným chybám Okresního soudu v Teplicích z vazby propustit.

S tím ale nesouhlasí potrestaný Jindřich Pojkar: "Nemůžu se s tím ztotožnit. Dvakrát jsem dával pokyn, aby věc předložili krajskému soudu. Vedoucí kanceláře ten pokyn nerespektuje, tak má být postihnuta ona, ne já. Důtka nemá žádné důsledky finanční nebo na moje postavení. Je to cechovní ohodnocení toho provinění."

Proti rozhodnutí kárného senátu je možné se odvolat k Nejvyššímu soudu. Této možnosti soudce Pojkar s největší pravděpodobností využije.

Ivana Solničková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme